Ронні Джеймс ДІО
/Рональд Джеймс ПАРДОВАНА/ /Ronnіe James DІO/,
(1949),
американський рок-співак.

Почав свою музичну кар'єру в далекому 1957 році в шкільній групі зі скромною назвою The Vegas Kіngs, склад і назва якої (найбільш зворушлива - "Роніи й Червоні Шапочки") потім кілька разів мінялися. В 1967-75 р. відбулась аналогічна історія з новим складом, останнє ім'я якого, Elf, уже знайомо аматорам рок-музики.

Їх помітили Роджер ГЛОВЕР і Єн ПЕЙС із Deep Purple, які стали продюсерами їхнього першого альбому й запросили групу виступити в якості розігріваючої в американському турне Deep Purple. Потім покинув Deep Purple Річі БЛЕКМОР і запросив Діо та його музикантів у створювану ним групу Raіnbow. Затримався в складі тільки Діо, що брав участь у записі чотирьох перших альбомів Raіnbow.

Коли наприкінці 1978 року Блекмор вирішив перемінити напрямок своєї групи й звільнив всіх музикантів, Діо перейшов у групу Black Sabbath, що якраз позбулася Оззі ОСБОРНА. У жовтні 1982 року Ронні пішов з Black Sabbath і створив свою групу Dіo, з якою з тих пір записується й виступає постійно, якщо не вважати короткого возз'єднання з Black Sabbath в 1991-92 р.

В 2002 році вийшов черговий альбом групи - Kіllіng The Dragon..