1865 | 06 | ЧЕРВЕНЬ | 10 червня 1865 року. Народився Фредерик КУК. Фредерик КУК
(1865 - 5.8.1940),
американський полярний дослідник, вчений-етнограф, лікар.

Він брав участь у першій арктичній експедиції Роберта ПІРІ, з яким доля незабаром розведе його й знову зіштовхне найтрагічнішим чином. Навесні 1909 року світ довідається, що Північний полюс Землі скорений людиною. На цю честь претендували Пірі й Кук, причому останній досяг мети роком раніше, але зворотній шлях був надто довгим.

Вся слава дісталася Пірі, офіційно визнаним першопрохідником, а Кука обвинуватили у фальсифікації спостережень. Дослідникові-одинакові виявилося не під силу боротися з підтримуваним багатими заступниками й пресою Пірі. Мало того, пізніше Кука ще посадили на п'ять років у в'язницю нібито за спекуляцію липовими акціями.

Це обвинувачення було знято з нього незадовго до смерті. А його добре ім'я вченого було відновлено тільки в 1965 році, коли портрет Кука з'явився в американському Клубі дослідників, почесним президентом якого він колись був.

Сьогодні існує набагато більше підстав уважати, що саме Пірі ніколи не був на Північному полюсі, тоді як Кук, якщо й не досяг його, то виявився в безпосередній близькості.