1932 | 07 | ЛИПЕНЬ | 09 липня 1932 року. Народився Дональд РАМСФЕЛД. Дональд РАМСФЕЛД
/Donald RUMSFELD/,
(1932),
міністр оборони США.

Сьогодні він уже найстарший глава військового відомства в історії США. Для порівняння: найбільш "юним" шефом Пентагона був призначений президентом ФОРДОМ в 1975 році 43-літній... Дональд Рамсфелд, що раніше очолював апарат Білого дому.

Уже тоді він завоював репутацію прихильника військової переваги США над Радянським Союзом.

При ньому була реалізована американська програма створення й прийняття на озброєння крилатих ракет. Потім він майже чверть століття працював у приватному бізнесі, тісно пов'язаному з військово-промисловим комплексом і виконанням замовленням військових відомств і розвідувальних служб США.

Не так давно він очолював урядову комісію з оцінки ракетної загрози Сполученим Штатам, яка дійшла висновку, що ця погроза може виходити від таких країн, як Іран або Північна Корея (так і виглядають вуха нафтових королів). Із приходом до влади адміністрації Буша-молодшого багато хто гадав, що Рамсфелду буде доручено очолити ЦРУ, але вийшло інакше.

Роль Рамсфелда помітна не тільки у військовій, але й зовнішній політиці США. Це й вихід США з договірної системи ПРО, і призначення країн-ворогів, і рішення всіх виникаючих проблем за допомогою агресивної військової сили.

Рамсфелд просто ідеально підходить під образ "яструба" і "палія війни", якими їх зображувала радянська пропаганда, починаючи від зовнішнього вигляду й кінчаючи характерною риторикою. Виходить, радянська пропаганда іноді мала рацію.