Девід Боуї
/ David Bowie /

(8.01.1947 – ),
англійський музикант, продюсер, актор і аранжувальник.

Девід Роберт Джонс народився 8 січня 1947 року в лондонському кварталі Брікстон. З дитинства він навчився грати на саксофоні, потім на гітарі. У 1963 році, згідно з легендою, Девід побився з приятелем Джорджем Андервудом через якусь юну леді, і той поранив йому перснем око. Девід довго лежав у лікарні, лікарям вдалося врятувати око, але ліва зіниця так і залишилася паралізованою. У 16 років він працює рекламним агентом і виступає з різними групами, а також випускає сингли, що не отримали визнання. В цей самий час американська група «The Monkees», ім'я вокаліста якої було Деві Джонс, стає відомою, і, щоб уникнути плутанини з американцем, Девід вирішив взяти собі псевдонім. Великий шанувальник Міка Джаггера, він дізнається, що «Джаггер» в перекладі зі староанглійського означає «ніж», Девід взяв собі схожий псевдонім (боуї - тип бойових ножів, названий на честь героя техаської війни). Днем народження «Девіда Боуї» вважається 14 січня 1966. Саме в цей день він вперше з'являється під таким ім'ям з групою «the Lower Third» на обкладинці платівки «Can not Help Thinking About Me».

1947 | 01 | СІЧЕНЬ | 08 січня 1947 року. Народився Девід Боуї, англійський рок-музикант і актор

У 2002 році в опитуванні Бі-бі-сі «100 великих британців» Боуї зайняв 29-е місце. Протягом своєї кар'єри він продав більше 136 мільйонів платівок, тим самим увійшовши в десятку найуспішніших артистів в історії популярної музики Великобританії. Шість його альбомів входять до списку «500 найвеличніших альбомів усіх часів» за версією журналу «Rolling Stone» (причому перші три з них вийшли поспіль в період з 1972-1973, інші три - в 1976-1977 роки). У 2004 році журнал «Rolling Stone» поставив його на 39-е місце в списку «100 найкращих виконавців рок-музики всіх часів» і на 23 місце в списку «100 найкращих вокалістів всіх часів".

Боуї називають «хамелеоном рок-музики», так як йому вдається протягом майже 40 років підлаштовуватися під нові напрямки в музичному світі, сміливо експериментуючи з різними стилями - від класичного року і глему до електроніки і металу. При цьому Боуї вдавалося зберігати свій власний впізнаваний стиль, успішно поєднуючи його з актуальними музичними напрямками.

1947 | 01 | СІЧЕНЬ | 08 січня 1947 року. Народився Девід Боуї, англійський рок-музикант і актор