1634 | 05 | ТРАВЕНЬ | 07 травня 1634 року. В Англії за вироком Зоряної палати Вільям ПРІНН виставлений у ганебного стовпа і йому В Англії за вироком Зоряної палати Вільям ПРІНН виставлений у ганебного стовпа і йому відсічені вуха.
Прінн, пуританин строгих переконань, фанатично виступав проти всього йому суперечного. У своїх памфлетах, що досягали величезних розмірів, він висловлювався на теми моралі, релігії й політики, не боячись кого-небудь зачепити й наживши тим самим собі могутніх ворогів на чолі з архієпископом Кентерберійським Вільямом ЛОДОМ.

Своєю мішенню він обирав язичницькі обряди, Римську церкву, коротке волосся у жінок і довге у чоловіків, танці... Але цього разу причиною суду стали нападки на театр як диявольський винахід. Написаний ним памфлет "Бич акторів" порахували спрямованим проти дружини КАРЛА I, що підтримувала цей вид мистецтва.

Прінна кинули в Тауер, а королівський суд присудив його до довічного вироку, штрафу в 5000 фунтів, позбавленню всіх майнових і професійних прав, учених звань, ганебному стовпу й усікновенню вух, що й було виконано в цей день.

Але Прінн не заспокоїться, знову стане перед судом, йому повністю відрубають вуха, а на щоках випалять перші букви слів "заколотник" і "наклепник" і відправлять у замок-в'язницю на острові Джерсі.

Після падіння монархії, страти ворогів, ліквідації Зоряної палати він із тріумфом повернеться в Лондон, попереду його будуть чекати ще майже 30 років життя, не менш захоплюючого, багатого на ПОДІЇ й суперечливого по вчинках.