Ровен Аткінсон
/Rowan Sebastian Atkinson/

(12.03.1863 – 6.01.1945),
британський актор-комік.

Роуен Себастіан Аткінсон народився 6 січня 1955 року в місті Консетт, графства Дарем, Англія в родині Еріка Аткінсона, фермера і директора компанії, і Елли Мей Бембріджем . У сім'ї також росли три старших брата Роуена - Пол (помер в дитинстві), Родні і Руперт . У дитинстві відвідував початкову школу «Користер скул» при кафедральному соборі Дарема (Durham Choristers School), де грав у постановах шкільного театру. Потім навчався у середній школі «Сант-Бі скул» (St. Bees School) міста Камбрія. За фахом «інженер-електрик» (Квінз Коледж Оксфордського університету, який за 20 років до цього закінчив його батько). Кар'єра Аткінсона в якості актора почалася в 1978 році, коли Роуен став провідним, сценаристом і основним актором радіошоу «The Atkinson People» . У 2012 році брав участь у відкритті Олімпійських ігор в Лондоні в ролі Містера Біна, який грав на роялі в оркестрі, виконуючому саундтрек з фільму «Вогненні колісниці».

06 січня 1955 року. Народився Ровен Аткінсон, британський актор-комік («Містер Бін»)

У 1990 році стартував показ телесеріалу «Містер Бін», після головної ролі в якому Аткінсон прославився на весь світ. Серіал користувався величезною популярністю, одна серія збирала біля телевізорів, в середньому, 20 мільйонів чоловік. Ще один відомий персонаж Аткінсона – Джонні Інгліш, пародія на Джеймса Бонда. Комедійні картини "Агент Джонні Інгліш" (2003) і "Агент Джонні Інгліш: Перезавантаження" (2011) - мали приголомшливий успіх. Також актор взяв участь комедіях "Скубі-Ду ", "Реальна любов" та інших. Грає і в театрі: в постановках оповідань Чехова в «Aldwych Theatre», в мюзиклі "Олівер!" і постановці "Семестр Квотермейна".

Цікаві факти:

Навчався в одній школі з колишнім прем'єр-міністром Великобританії Тоні Блером;

Має права на водіння вантажних автомобілів і автопоїздів;

Його персонаж Містер Бін їздить на лимонному Mini Leyland 1000cc 1970 року. У реальному житті актор відомий як пристрасний колекціонер спортивних автомобілів. Він також регулярно пише статті у фахових автомобільних журналах;

Його старший брат Родні Аткінсон - відомий англійський економіст, політик і публіцист;

У повсякденному житті - актор спокійний і скромний чоловік, що ненавидить публічні виступи і страждає заїканням.

1955 | 01 | СІЧЕНЬ | 06 січня 1955 року. Народився Ровен Аткінсон, британський актор-комік («Містер Бін»)