Валерій Лобановський
(6.01.1939 – 13.05.2002),
український футболіст і тренер.

Легендарний футболіст і легендарний тренер Валерій Лобановський народився 6 січня 1939 року в київській сім'ї. В дитинстві Валерій не проявляв особливої пристрасті до спорту, захоплюючись переважно машинками і різною технікою. У 13-річному віці Валерія Лобановського віддали в дитячу спортивну школу в футбольну секцію. Буквально відразу хлопець став лідером команди. Футбол зайняв важливу частину його життя, хоча від технічних захоплень Лобановський теж не хотів відмовлятися, тому вступив до Київського політехнічного інституту. У 1958 році Валерій Лобановський став професійним футболістом. Його прийняли в київське «Динамо», де футболіст провів шість років до переходу в одеський «Чорноморець». Потім Лобановський грав у донецькому «Шахтарі». В цілому він зіграв 258 матчів в рамках чемпіонатів СРСР. За цей час він забив 71 гол. Після завершення кар'єри футболіста Лобановський зайнявся тренерською роботою. Найбільші успіхи Валерія Лобановського на цьому терені стосуються його роботи в київському «Динамо», з яким тренер виграв 8 чемпіонатів СРСР і 5 чемпіонатів України, також в його активі два Кубка володарів кубків Європи і безліч кубків різного рівня. У своїй кар'єрі він також тренував дніпропетровський «Дніпро», збірну України, збірну СРСР, збірні Кувейту і ОАЕ з футболу. 13 травня 2002 великого тренера не стало.

06 січня 1939 року. Народився Валерій Лобановський, український футболіст і тренер

Нагороди Валерія Лобановського - Майстер спорту СРСР (1960). Заслужений тренер СРСР (1975). Кавалер радянських орденів «Знак Пошани» (1971) і Трудового Червоного Прапора (1987). Кавалер ордена України «За заслуги» ІІ ступеня. Герой України (2002, посмертно). Кавалер Діамантового ордену УЄФА «За заслуги» (2002). Один з кращих тренерів в історії футболу, входить в список 50 кращих тренерів за останні 50 років (1959-2009) за версією «World Soccer», а також в список кращих тренерів післявоєнного періоду за версією «The Times». Зайняв 7-у сходинку в списку найкращих тренерів в історії футболу за версією «World Soccer» і 8-у - по версії «ESPN FC».

Цитати В.Лобановського:

«Тренер повинен вчитися все життя. Якщо зачерствів, перестав вчитися - значить, перестав бути тренером ».

«Гра забувається, а результат залишається в історії».

«Для мене минуле - це минуле. Я його приймаю в розрахунок тільки в якості придбаного досвіду».

«Успіх - категорія дуже непостійна».

«Компромісом справи не врятувати: потрібно піти на ризик сьогодні, бо завтра, може трапитися, ризикувати вже буде нічим».

«Свобода - це насамперед бажання і можливість робити те, що не заборонено законом».

«Без експериментів, ризику, вміння брати на себе всю повноту відповідальності, не чекаючи команди згори, рух вперед немислимий».

«Копіювати привабливі зразки, наздоганяти когось - заняття безперспективне. Випереджати - ось надихаючий сенс роботи».

1939 | 01 | СІЧЕНЬ | 06 січня 1939 року. Народився Валерій Лобановський, український футболіст і тренер