Жанна Д'АРК
/Jeanne d'ARC/
(1412 - 30.5.1431),
національна героїня Франції. Народилася вона в лотарингському селі Домремі в сім'ї селянина Жака ДАРКА (апостроф в імені з'явився як наслідок неодноразових спроб переписати біографію Жанни, бажання додати їй високого походження). У самому розпалі була війна між Францією і Англією, пізніше названа Столітньою, оскільки тривала більш ніж століття - з 1337 по 1453.

У 13 років фанатично релігійній дівчині почали докучати голоси і видіння, які вона сприймала за послання зверху і тому увірувала, що їй призначено допомогти спадкоємцеві французької корони дофінові КАРЛУ і врятувати Францію від англійців. Легенда, що з'явилася у той час, нібито Францію занапастить жінка (під нею недвозначно розумілася мати Карла, що видала свою дочку Катерину за короля Англії ГЕНРІХА V і що обіцяла зятеві корону після смерті свого навіженого чоловіка), а врятує країну юна діва, тільки надихала Жанну, та спочатку її ніхто не сприймав серйозно.

Заживши слави ясновидиці, підстрижена під пажа і переодягнута в чоловічий одяг, вона в лютому 1429 року зуміла добитися аудієнції у дофіна і переконати його почати рішучі дії. Її поставили на чолі війська, яке в травні звільнило обложений ворогом Орлеан. Верхи на коні, в обладунках простого воїна і з білим прапором в руках, вона надихала бійців, народ прозвав Жанну Орлеанською дівою, а англійці вважали її за відьму. Після низки перемог французи увійшли до Реймс, де дофін був коронований як король КАРЛ VII.

1412 | 01 | СІЧЕНЬ | 06 січня 1412 року. Народилась Жанна Д'АРК.

У битві за Париж Жанна була поранена, а весною 1430 року під час вилазки з обложеного Компьєна вона потрапила в полон до бургундців, що продали її своїм англійським союзникам. Король не зробив нічого, щоб її врятувати. Влаштований в Руані церковний суд звинуватив Жанну в єресі і чаклунстві і засудив до довічного ув'язнення. Але світський суд пішов далі і ухвалив новий вирок - спалення на вогнищі як єретика. Страта відбулася 30 травня 1431 року, попіл Жанни кинули в Сену. Через чверть століття її повністю виправдали, а в 1920 році католицька церква зарахувала Жанну Д'арк до лиця святих.

Цитати Жанни Д’Арк:

«Щоб Бог дарував перемогу солдати повинні битися»

«Хто ти, що тобі дано бачити різницю між добром і злом? Ти Бог? »

«Я не боюся нічого, крім зради».

«Для мене Бог і Церква єдині, тут не потрібно створювати труднощів, хіба є якась трудність в тому, щоб вони були єдині!»

06 січня 1412 року. Народилась Жанна Д'АРК.