1872 | 06 | ЧЕРВЕНЬ | 06 червня 1872 року. Народилась ОЛЕКСАНДРА ФЕДОРІВНА. ОЛЕКСАНДРА ФЕДОРІВНА
/Аліса Вікторія Эллен Луїза Беатріса ГЕССЕН-ДАРМШТАДТСЬКА/
(1872 - 17.7.1918),
російська імператриця, дружина МИКОЛИ ІІ.

Мала ступінь бакалавра філософії Гейдельбергського університету. З Миколою познайомилася в 1884 році, коли вперше побувала в Росії, а десять років потому вийшла за нього заміж. Пануюче негативне відношення до імператриці викликано наближенням до двору з її подачі Григорія РАСПУТІНА, у якому вона сподівалася знайти рятівника для хворого гемофілією цесаревича ОЛЕКСІЯ.

У березні 1917 року цариця разом з дітьми була арештована за наказом Тимчасового уряду генералом Л. Г. КОРНІЛОВИМ, потім з наближенням німців до столиці вислана в Тобольськ, а відтіля в Єкатеринбург. У громадянську війну царська родина в повному складі була розстріляна в підвалі будинку Іпатьєва по постанові Уральської обласної ради робочих, селянських і червоноармійських депутатів.

Знайдені потім імовірні останки членів царської родини після генетичної експертизи були визнані урядовою комісією справжніми й перепоховані в Петропавлівськім соборі. Російська православна церква в 2000 році канонізувала імператора, його дружину і їхніх чад як царствених страстотерпців.