1785 | 06 | ЧЕРВЕНЬ | 06 червня 1785 року. Після завоювання незалежності за пропозицією Томаса Джефферсона Континентальний Конгрес Після завоювання незалежності за пропозицією Томаса Джефферсона Континентальний Конгрес Сполучених Штатів ухвалив рішення щодо того, що грошовою одиницею країни є долар.
Походження американського долара тісно пов'язане з історією Європи. На початку XVІ століття в північно-західній Богемії для Римської імперії була викарбувана монета із зображенням святого Йоахіма. Монета одержала назву "йоахімсталер". Згодом її стали називати просто талером.

Талер був, імовірно, першою світовою валютою. В Іспанії він називався далеро, у Південних Нідерландах - дальдре, у скандинавських країнах - далер, в Англії - долар. Іншою твердою валютою в ті століття були іспанські срібні реали й золоті дублони. Їх також називали доларами.

У Банку Англії їх зберігалася така величезна кількість, що англійський король Георг ІІІ наказав використати іспанські реали в обігу. Кожний реал коштував 1/8 англійського фунта й тому став називатися "восьмушкою" (pіece of eіght). Згодом pіece of eіght перетворилося в "peso". Песо потрапили в північноамериканські колонії, де, як і інші великі срібні монети, також стали називатися доларами.

Після завоювання незалежності за пропозицією Томаса Джефферсона 6 червня 1785 року Континентальний Конгрес Сполучених Штатів ухвалив рішення щодо того, що грошовою одиницею країни є долар.