1527 | 06 | ЧЕРВЕНЬ | 05 червня 1527 року. Вернувся в 1524 році на батьківщину після десяти років подорожей по світу ПАРАЦЕЛЬС і виявив Вернувся в 1524 році на батьківщину після десяти років подорожей по світу ПАРАЦЕЛЬС і виявив, що слава про нього як чарівника-зцілителя йшла поперед нього.
За ці роки він відвідав Британські острови, побував на Русі, де був схоплений татарами й зумів бігти, здійснив подорож у Єгипет, на Близький Схід і в Туреччину. І не випадково тому був призначений міським лікарем і професором університету в Базелі.

Коли про це призначення стало відомо, студенти з усією Європи стали стікатися в місто, щоб послухати лекції Великого Парацельса, якому було тільки 33 роки. У цей день 1527 року Парацельс вивісив на дошці оголошень університету програму курсу лекцій, запрошуючи на них не тільки студентів, але будь-якого бажаючого, прагнучи донести свої знання до кожного.

Міські влада й колеги-медики були шоковані подібним вторгненням у медичну науку, що вважалася раніше вузько корпоративною областю знань. Слухачі із захватом сприймали лекції Парацельса, але заздрість і інтриги в безлічі нажитих ним ворогів змусили його вже в наступному році покинути місто.