Якоб ГРІММ
/Jacob Grimm/
(1785 - 20.9.1863),
старший брат - казкар,німецький філолог, основоположник германістики

Якоб Людвіг Карл Грімм 4 січня 1785, Ханау - 20 вересень 1863 Берлін; брат Вільгельма) - німецький філолог, брат Вільгельма Грімма. Разом з братом був членом гуртка гейдельберзьких романтиків, які ставили метою відродження громадського та наукового інтересу до народної культури Німеччини та її фольклору. Основоположник міфологічної школи в фольклористиці. Помер Якоб Грімм від інсульту 20 вересня 1863.

04 січня 1785 року. Народився Якоб ГРІММ.

Опубліковані братами Грімм книги з історії та граматики німецької мови, на тлі численних діалектів останнього, з'явилися стимулом до оформлення германістики та лінгвістики в самостійну наукову дисципліну. За своє життя брати опублікували безліч творів, а їх збірку "Дитячі і сімейні казки" по праву зайняв місце в скарбниці світової літератури.

У 1805 році, коли Якобу Грімму довелося на час відлучитися в Париж з науковою метою, брати, звиклі жити і працювати разом, відчули в такій мірі тягар цієї розлуки, що поклялися ніколи більш, ні для яких цілей не розлучатися - жити разом і все ділити між собою навпіл.

04 січня 1785 року. Народився Якоб ГРІММ.