Ісаак НЬЮТОН
/Isaac Newton/
(1643 - 31.3.1727),
англійський математик і фізик, що відкрив закон всесвітнього тяжіння. За наукові досягнення ученому був подарований титул лорда. Двадцять шість років він нудьгував на засіданнях палати лордів. Лише одного дня великий фізик попросив слова. Це викликало чимале здивування присутніх.

- Мілорди, - урочисто звернувся він до зборів, - якщо ви не заперечуєте, я попросив би зачинити вікно. Дуже дме, а я боюся застуди. - Ньютон з гідністю сів на місце. Ніяких промов в палаті він більше не виголошував.

Видатний вчений Ісак Ньютон, який зробив величезний внесок у розвиток математики, астрономії, фізики та механіки, народився в Англії 4 січня 1643. Ще до народження Ісаака його батько помер. Мати Ньютона вийшла заміж вдруге і віддала сина на піклування своєї матері. У дитинстві хлопчик багато натерпівся він своїх однолітків, які постійно глузували над ним. Але з часом Ньютон заслужив їх повагу, ставши одним із кращих учнів школи. Найбільше Ісаака Ньютона цікавили точні дисципліни. У 1660 році почалося навчання Ньютона в Кембриджському університеті. В результаті він отримав ступінь магістра мистецтв і серйозно зайнявся наукою. В 1703 Ісаак Ньютон став членом Лондонського Королівського товариства. Помер він 31 березня 1727.

04 січня 1643 року. Народився Ісаак НЬЮТОН.

Серед головних досягнень вченого можна назвати відкриття трьох законів механіки і закон всесвітнього тяжіння. Крім того, він пояснив обертання планет навколо Сонця, створив телескоп-рефлектор. Відкриття Ісаака Ньютона пояснили багато явищ в природі, які до того були нерозгаданими. Вони дали поштовх величезному числу наукових досліджень. Сам же вчений ставився до своїх досягнень вельми скептично, вважаючи їх лише наслідками напрацювань своїх попередників.

Цитати Ісаака Ньютона:

«Якщо я бачив далі інших, то тому, що стояв на плечах гігантів»

«Досвід - це не те, що відбувається з вами; це те, що ви робите з тим, що відбувається з вами»

«При вивченні наук приклади корисніше правил»

1643 | 01 | СІЧЕНЬ | 04 січня 1643 року. Народився Ісаак НЬЮТОН.