1997 | 07 | ЛИПЕНЬ | 04 липня 1997 року. Помер Мігель НАЙДОРФ. Мігель НАЙДОРФ
(15.4.1910 - 1997),
шаховий гросмейстер. Він народився у Варшаві, у складі збірної цієї країни тричі посідав призові місця на шахових Олімпіадах. В 1939 році на Олімпіаді, що проходила в Буенос-Айресі, поляки виступили найбільш успішно, посівши друге місце, але радість перемоги була затьмарена вторгненням Німеччини в Польщу й початком 2-ї світової війни.

Повернення на батьківщину Найдорфу, як євреєві (хоч і поляку), було заказано, і Аргентина стала його другою батьківщиною, громадянство якої він прийняв в 1944 році. Вся його родина - дружина, дитина, мати з батьком і четверо братів - загинули в концтаборах.

Його шахова кар'єра була блискучою: 52 перемоги в турнірах, очолювана ним збірна Аргентини на шахових Олімпіадах тричі ставала другою (уступаючи лише збірній СРСР) і один раз третьою, участь у турнірах претендентів на шахову корону, його ім'я носить популярний варіант у сіцілійського захисту. Суперники були його друзями й ніколи не ставали ворогами, а дотепні коментарі оглядача Найдорфа жадали одержати всі редактори шахових стовпчиків газет і журналів.

Честю для себе вважали поборотися з Найдорфом за шахівницею куди більш знамениті, ніж він сам, люди: серед його партнерів були Фідель КАСТРО, Уїнстон ЧЕРЧІЛЛЬ, Микита ХРУЩОВ, шах Ірану, Хуан ПЕРОН, Че ГЕВАРА.