Фелікс МЕНДЕЛЬСОН
/Felix MENDELSSOHN BARTHOLDY/
(1809 - 4.11.1847),
німецький композитор, засновник першої німецької консерваторії в 1843 році в Лейпцігу.

Якоб Людвіг Фелікс Мендельсон з'явився на світ в Гамбурзі, в сім'ї банкіра Авраама Мендельсона 3 лютого 1809. Музичні здібності у нього виявилися з дитинства і були помічені матір'ю. Вона і стала вчити Фелікса і його молодшу сестру музиці, а потім їх освітою зайнявся знаменитий музикант Людвіг Бергер. Фелікс вчився грати на піаніно і альті. У десять років він здобув свою першу перемогу на конкурсі, а в одинадцять років вступив до Берлінської Співецьку академію. Про нього почали говорити як про диво. У п'ятнадцять він уже писав великі музичні твори: концерти, окстети, секстети. Влітку 1826 він написав увертюру до комедії Шекспіра «Сон в літню ніч», до складу якої і увійшов знаменитий Весільний марш, завдяки якому ім'я Мендельсона відомо практично кожному.

11 травня 1829 Фелікс Мендельсон диригував першим виконанням твору Йоганна Баха «Страсті за Матфеєм». Це виконання дало імпульс до відродження музики Баха в 19 столітті і прославило Мендельсона на весь світ. У 1830 році він здійснив подорож по всій Європі, провів зиму в Римі, продовжуючи писати. У 1835 році його запросили в Лейпциг на місце музичного директора. У вересні того ж року він одружився. У шлюбі народилося п'ятеро дітей. Також Мендельсон займався організацією музичних фестивалів у багатьох містах Німеччини. Весь цей час він продовжує писати музику: «Шотландська симфонія», концерт для скрипки та інші твори. Влітку 1847 Фелікс дізнався про смерть своєї сестри Фанні, яка була для нього другим «я». Ця звістка зламало його. Останнє велике твір композитора - «Реквієм для Фанні» - зазначено глибокими душевними переживаннями. 4 листопада 1847 Якоб Людвіг Фелікс Мендельсон помер у Лейпцигу.

03 лютого 1809 року. Народився Фелікс МЕНДЕЛЬСОН.

Мендельссон - композитор, піаніст, диригент, педагог єврейського походження. Один з найбільших представників романтизму в музиці, глава художнього напряму «Лейпцизька школа».

Цитати Фелікса Мендельсона:

«Час летить стрілою, хоча хвилини повзуть».

«Про музику так багато говориться і так мало сказано. Я вважаю, про неї не можна розповісти словами, а якби дотримувався протилежної думки, я перестав би складати музику».

«Я вважаю неможливим складати музику, що не відчута мною цілком; це здається мені брехнею, бо ноти мають такий же певний сенс, як і слова - може, ще більш визначений».

1809 | 02 | ЛЮТИЙ | 03 лютого 1809 року. Народився Фелікс МЕНДЕЛЬСОН.