1729 | 05 | ТРАВЕНЬ | 02 травня 1729 року. Народилась КАТЕРИНА II. КАТЕРИНА II
(1729 - 17.11.1796),
російська імператриця з 1762 року. Німецька принцеса Софія Фредерика Августа Анхальт-Цербстська в 16 років була видана заміж за цесаревича Петра Федоровича. Оселившись у Росії, вона виявила блискучий розум і сильну волю. У результаті змови, яку очолили брати Орлови, Петро був скинутий, незабаром помер при незрозумілих обставинах (задушений під час пиятики одним з Орлових), і почалося блискуче правління Катерини.

Якщо соратників ПЕТРА I назвали "пташенята гнізда Петрова", то сподвижників імператриці "зграєю славною Єкатерининських орлів", що було не лише метафорою, але й каламбуром. Можна не вдаватися в подробиці правління Катерини, для характеристики її часу досить перелічити її людей, що оточували: це й згадувані вже п'ять братів ОРЛОВИХ, ПОТЬОМКІН, полководці РУМЯНЦЕВ і СУВОРОВ, адмірали УШАКОВ і СПИРИДОВ, дипломати БЕЗБОРОДКО, ПАНИН, діячі мистецтва й науки ДЕРЖАВІН, НОВИКОВ, ФОНВІЗІН, ЩЕРБАТОВ, КВАРЕНГІ, ФАЛЬКОНЕ, БОРТНЯНСЬКИЙ, ЕЙЛЕР, ПОЛЗУНОВ і КУЛІБІН.

А скільки імен ще не названо. Не дарма ще при житті Катерину назвали Великою. Лише нескінченну низку фаворитів їй ставили в докір.