Луї Дагер здійснив перше фотографування Місяця.
Місяць є єдиним природним супутником планети Земля. П’ята за величиною планета Сонячної системи знаходиться на відстані близько 400тис.км. від Землі. Місяць – єдине позаземне тіло, на якому побувала людина, окрім того лише зразки Місяця були доставлені на Землю. З Землі завжди видно лише один бік Місяця, справа в тому, що один оберт навколо власної осі та повний оберт навколо Землі Місяць робить за один і той же період часу – 27,3 діб.
2 січня 1839 року Луї Жак Манде Дагер, французький художник, хімік і винахідник, один з творців фотографії, вперше здійснив фотозйомку місяця. В ХХ ст. розпочалося дослідження місяця з допомогою космічних апаратів (радянська космічна програма «Луна» та космічна програма США – «Аполлон»). Дослідження Місяця принесли людям неоціненні відомості про будову та структуру цього небесного тіла, та показали реальність міжпланетних подорожей.
Цікаві факти про Місяць:
На Місяці є пам'ятник загиблим космонавтам. Це невелика алюмінієва фігурка космонавта в скафандрі заввишки трохи більше 8 см. Поруч з фігуркою встановлена табличка з іменами людей, які віддали життя заради освоєння космосу.
На поверхні Місяця спостерігається великий перепад температур: від -100 ° С до +160 ° С. Ландшафт Місяця можна розгледіти в звичайний домашній телескоп. Наприклад, в домашні телескопи добре видно моря і місячні кратери.
Сила тяжіння на Місяці в 6 разів менше, ніж на Землі. Тому на Місяці середньостатистична людина змогла б підняти вантаж, рівний його власній вазі.
Щоб долетіти до Місяця на літаку, буде потрібно близько 20 днів. На автомобілі довелося б їхати довше - близько півроку, якщо рухатися без зупинки з крейсерською швидкістю 90-100 кілометрів на годину.