Перша згадка про «День Бабака».
День Бабака, який став широко відомий у нашій країні завдяки однойменному фільму за участю Білла Мюррея, традиційно відзначається в США 2 лютого. У цей день в невеликому містечку Панксутоні на заході Пенсільванії бабак Філ, за повір'ям, пророкує погоду. Кажуть, якщо бабак, вилізлий з будиночка після зимової сплячки, побачить свою тінь (тобто день сонячний), то зима триватиме ще шість тижнів. Якщо тіні не буде - весна не за горами.
Перша згадка про День Бабака в США датована 1841 роком. Офіційним американським святом День Бабака став в 1886 році. Бабакові дали ім'я «великий Філ - провидець із провидців, мудрець з мудреців, провісник з провісників». А місто Панксутоні назвали «Світовим центром погоди». Щорічно рано вранці 2 лютого в містечку Панксутоні збираються тисячі глядачів і з завмиранням серця чекають, яку ж погоду передбачить Філ цього разу? Рівно о двадцять п'ять хвилин на восьму ранку Філа витягують з нірки, і він робить свій прогноз (у Європі конкуренцію борсукові в прогнозі погоди складали ведмеді та їжаки, тобто ті тварини, які на зиму впадали в сплячку).
Традиція сягає корінням до обрядів Стародавнього Риму. Правда, в них брали участь не бабак, а їжак. Потім ця традиція зміцнилася і в німецьких землях, де вже провісником погоди був борсук, і за поведінкою тварин стежили не в лютому, а в березні. Звичай був імпортований німецькими переселенцями в Сполучені Штати.