1521 | 12 | ГРУДЕНЬ | 01 грудня 1521 року. Помер ЛЕВ X. ЛЕВ X
/Джованні МЕДИЧІ/
(11.12.1475 - 1521),

папа Римський, у правління якого (вибраний на це місце в 1513 році) католицька церква була вражена явищем, що одержало в історії назву Реформації. У штат його особистої прислуги входили 683 чоловік, на витрати самого папи витрачалося більше ста тисяч дукатів у рік, і тільки почалося будівництво собору святого Петра в Римі, до здачі якого ще більше століття. Тому звичайним явищем при новому таті став непотизм, тобто роздача посад і маєтків родичам поза залежністю від їхніх заслуг.

Прагнучи поповнити спустілу скарбницю, Лев X широко практикував продаж єпископських і кардинальських місць, а для одержання засобів на продовження будівництва собору св. Петра в Римі почав продаж індульгенцій, що мали оригінальне трактування - викуп віруючими душ своїх ПОМЕРЛИХ родичів із чистилища. У такий спосіб виходило, що папа став як би посередником у диявола.

Цинічна торгівля, що прийняла широкий розмах, індульгенціями викликала протест німецького священика Мартіна ЛЮТЕРА й, на думку деяких істориків, стала головним поштовхом до початку Реформації, народженню протестантського віровчення. Лев X намагався обвинуватити Лютера в єресі й викликав непокірливого в Рим, але той на той час заручався підтримкою впливових осіб у Німеччині й проігнорував виклик. Бідний папа міг лише відлучити Лютера і його прихильників від церкви, що він і зробив, видавши відповідну буллу в січні 1521 року.