Головна / Історія в датах / СТОЛІТТЯ / I століття

0012 | 08 | СЕРПЕНЬ | 31 серпня 12 року. Народився Гай Юлій Цезар КАЛІГУЛА.
Гай Юлій Цезар КАЛІГУЛА
(12 - 24.1.41),
римський імператор (37-41 р.). Ім'я Калігула в буквальному перекладі означає Чобіток, тому що в дитинстві, живучи серед легіонерів, майбутній імператор носив військові чобітки каліги.

Коли йому здійснилося 19 років, був покликаний царюючим імператором Тиберієм на Капрі. Історик Светоній писав: «На Капрі багато хто хитрощами або силою намагалися виманити в нього вираження невдоволення, але він жодного разу не піддався спокусі. А все, що доводилося терпіти йому самому, він зносив з таким неймовірним удаванням, що справедливо було про нього сказано: «Не було на світі кращого раба і гіршого пана». Тиберій, що відрізнявся великою проникливістю, не раз пророкував: «Калігула живе на погибель і собі, і всім, у його особі росте змій для римського народу і для всього світу».

Початок правління Калигули було начебто гарним, але, як стверджували сучасники, йому заважало «затьмарення розуму». У своєму божевіллі він вимагав божественних почестей, взявши за основу вираз «Нехай ненавидять, аби тільки боялися!».

Завдяки своїй жадібності і марнотратству Калігула промотав спадщину Тиберія (два мільярди сімсот мільйонів сестерціїв) менше ніж за рік. «Коли в нього народилася дочка, то він зажадав від римського народу грошових підношень на її виховання і придане. У перший день нового року він устав на порозі свого палацу і ловив монети, які юрбами народ усякого звання сипав йому із жмень і подолів.

Обуяний пристрастю відчути ці гроші на дотик, він розсипав величезні купи монет по широкій підлозі і ходив по них босоніж або подовгу качався по них всім тілом», - писав Светоній.

Категорії:

I століття, СЕРПЕНЬ (народились), ПОЛІТИКА, вибори, рішення та дії влади; дипломатія, міжнародні договори, ПИСЬМЕННИКИ, історики, поети, філософи, КОРОЛІ, імператори, президенти, перші особи держави, ЧОЛОВІКИ, ІТАЛІЯ (Ватикан, Візантія, Римська імперія)

Схожі теми:

31 серпня, 12, римський імператор, Гай Юлій Цезар Калігула, Тиберій, спадщина, Калігула, Светоній, імператор, серпень 12

Розкажіть друзям:

comments powered by HyperComments

Пошук по сайту


Реклама