Головна / Історія в датах / СТОЛІТТЯ / до нашої ери

(до н.е.) 0038 | 01 | СІЧЕНЬ | 14 січня 38 року до н.е. Народився Нерон Клавдій ДРУЗ.
Нерон Клавдій ДРУЗ
(38 до н.е. - вересень 9 р. до н.е.),
римський полководець, прийомний син імператора АВГУСТА й брат імператора ТИБЕРІЯ. Увійшов в історію під ім'ям ДРУЗ СТАРШИЙ, прославив себе у війнах з германцями.

Історик СВЕТОНІЙ писав про нього: "Він був першим римським полководцем, що здійснив плавання по Північному океану й прорив за Рейном канали для кораблів. Ворога він розгромив у багатьох битвах і відтіснив його до найдальшої глухомані".

Полководець користувався величезною популярністю, і народ його дуже любив. Він помер на війні, упавши з коня й зламавши стегно. Ховали його в Римі на Марсовому полі.

Військо на честь його насипало курган, навколо якого щороку у встановлений день воїни влаштовували похоронний біг, а сенат серед багатьох інших почестей ухвалив спорудити тріумфальну арку на Аппієвій дорозі й привласнити прізвисько "Германик" йому і його нащадкам.

Категорії:

ІТАЛІЯ (Ватикан, Візантія, Римська імперія), до нашої ери, СІЧЕНЬ (народились), ЧОЛОВІКИ, АРМІЯ, авіація, флот, озброєння, технологія, командири, командування

Схожі теми:

римський полководець, прийомний син, август, Тиберій, Друз Старший, Друз, 14 січня 38 року до н.е., січень 38 до н.е., Светоній, 14 січня

Розкажіть друзям:

comments powered by HyperComments

Пошук по сайту


Реклама