Головна / Історія в датах / ТОП-10 / Топ-10 подій січня

01 | СІЧЕНЬ | ТОП-10 найпопулярніших новин у січні
Представляємо вам добірку найцікавіших новин за січень, які викликали найбільший інтерес Фейсбук-спільноти (не лише наших фанів, а й взагалі користувачів соціальної мережі Facebook).

Facebook Приєднуйтесь до нас і Ви!

10 місце:

21 січня - Міжнародний день обіймів. Обіймаймося!

9 місце:

Вбито кілька людей, сотні поранених. 22 січня увійшло в історію як Чорний День соборності України.

8 місце:

День народження 10 січня святкує Алан Бадоєв, український режисер і кліпмейкер.

Закінчуючи останній курс інституту, режисер почав працювати в жанрі музичного відео. На цьому етапі його помітив український продюсер Юрій Нікітін. Результатом їхньої співпраці став відеокліп на пісню Ірини Білик «Сніг». Дотепер Алан Бадоєв зняв понад 250 відеокліпів.

Міжнародну популярність здобув після виходу свого першого повнометражного фільму «Оранжлав» 2006. На Каннському фестивалі, де картина йшла поза конкурсом, європейські критики назвали її першим справжнім фільмом нового українського кінематографа. Також «Оранжлав» отримав премію на фестивалі «Кіношок 2006» за кращу роботу режисерську.

7 місце:

Малюнок присвячений усім тим, хто на барикадах святкував День студента. (Юрко Журавель, OT VINTA)

6 місце:

15 січня 2001 року розпочав свою роботу сайт Вікіпедія.

5 місце:

30 січня 1925 року народився Дуглас Енгельбарт, винахідник комп'ютерної миші.

У 1967 році Енгельбарт подав заявку на патент (отримавши його в 1970) для пристрою, що складався з дерев'яного корпусу з двох металевими коліс (патент 3541541), що він розробив спільно з Біллом Інгліш кількома роками раніше. У патенті пристрій описується як «індикатор XY положення для системи відображення». Пізніше Енгельбарт з'ясував, що це пристрій одержав прізвисько «миша», тому що шнур, що виходив з його задньої частини, був схожий на хвіст миші.

4 місце:

14 січня відзначається Старий Новий рік!
Також сьогодні День пам'яті Василя Великого, і відповідно іменини в усіх Василів

3 місце:

13 січня святкується Щедрий Вечір або свято Меланії.

Міф про Меланку (Миланку) За стародавнім міфом, окрім сина, у всеєдиного Лада, вірного побратима бога Місяця, була ще донька, яку всі називали Миланкою, бо вона була така мила й чарівна. Одного разу коли князь-Місяць був на полюванні, лютий змій викрав із срібного терема Миланку й запроторив у підземне царство. Визволив її славний богатир Безпальчик-Васильчик і з нею одружився. Ось чому на Щедрий Вечір ще святкують Василя, у жертву приносять свиню, яка вважається місячною твариною, а Васильчик став покровителем цих тварин.

2 місце:

29 січня - День пам'яті Героїв Крут!

Бій під Крутами — бій, що відбувся 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути під селищем Крути та поблизу села Пам'ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та загоном з київських студентів і бійців вільного козацтва, що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.
У перебігу військових дій бій вирішального значення не мав, та у свідомості багатьох особливого значення набув завдяки героїзму української молоді. Особливо вразило сучасників поховання юнаків, які потрапили після бою в полон до більшовиків і у кількості 27 людей були ними страчені.

1 місце:

11 січня — Всесвітній день «дякую».
Спасибі, що нас читаєте! Скажіть "дякую" усім своїм близьким.

Примітка. Популярність тих чи інших дописів Фейсбук визначає самостійно через якісь свої певні алгоритми та підрахунки, ми лиш - бачимо результат - саме його Ви маєте змогу бачити у ТОП-10.

Дякуємо, що Ви цікавитесь історією! Дуже цікаво, мабуть, її аналізувати, творячи своє життя сьогодні і мудро прогнозуючи майбутнє.

Категорії:

Топ-10 подій січня

Схожі теми:

Топ-10

Розкажіть друзям:

comments powered by HyperComments

Пошук по сайту


Реклама