Даніель Сваровскі
/ Daniel Swarovski /

(24.10.1862 – 23.01.1956),
австрійський підприємець, засновник знаменитої компанії з виробництва прикрас зі скла й кришталю — Swarovski.

Даніель Сваровскі, засновник австрійської кришталевої імперії Swarovski, народився 24 жовтня 1862. Місце його народження - Австро-Угорська імперія, гірське село Георгіенталь на півночі гірської Богемії, батьківщині знаменитого богемського скла. Маючи хорошу освіту, цікавився електротехнікою і конструюванням електрообладнання. На початку 1890 років Сваровські займається проектуванням машини для автоматичного огранки кристалів. У 1892 році він отримує патент на перший свій винахід - машину обробну кристалічні камені з безпрецедентною точністю. Після винаходу машини для спеціальної масової обробки кришталю, в 1895 році, він перебрався з Богемії в Тіроль, де в селі Ваттенс заснував завод з виробництва виробів з кришталю. У перші роки роботи фірма Сваровскі займалася поліпшенням технології ограновування і шліфовки кристалів довівши її до досконалості.

У 1911 році зі своїми синами Вільгельмом, Фрідріхом і Альфредом він зумів знайти кращий склад вихідних сумішей для виготовлення високоякісного кришталю, що володіє високою прозорістю і блиском. Цей технологічний склад до теперішнього часу є таємницею компанії і зберігається в найсуворішому секреті. Якість отриманих кришталевих виробів дозволило розглядати їх як альтернативу дорогоцінним каменям і діамантів. Перші зразки прикрас, виготовлених на підприємстві Сваровскі, були відправлені до Парижа і Санкт-Петербург, де викликали захоплення публіки і завоювали популярність модниць. Помер Даніель Сваровскі в Ваттенсе (Австрія) 23 січня 1956, залишивши спадкоємців процвітаючу справу.

23 січня 1956 року. Помер Даніель Сваровскі.

Сьогодні прикраси з кристалами Swarovski розглядаються фахівцями як самостійний вид ювелірного мистецтва. Даніель Сваровскі зміг налагодити масове виробництво розкоші, світського блиску, престижу, права на обраність та інших ілюзій і марень, що асоціюються з коштовним камінням. Саме завдяки кристалам Даніеля біжутерія перестала вважатися ознакою поганого смаку навіть в європейських королівських дворах. Попит на кришталеві кристали Сваровскі перевищив попит на діаманти.

На сьогоднішній день вироби Swarovski не мають конкурентів. Незважаючи на всі хитрощі і ідеї тих, хто намагається обігнати цю потужну компанію в створенні кришталю, все одно, кристали від Сваровські блищать набагато яскравіше і їх неможливо відрізнити від справжніх діамантів неозброєним оком.

Ювелірні прикраси Swarovski відрізняються не тільки різноманітністю форм і кольоровою палітрою, а в першу чергу огранюванням кристалів і високою точністю шліфовки, а так само стійким напиленням і дзеркальним покриттям.

Сучасні вироби від Swarowski представлені не тільки у вигляді прикрас, але і у вигляді красивих сувенірних статуеток, фігурок, найкрасивіших картин з кристалами та іншими матеріалами. А для тих хто хоче відчути історію своїми очима, ми рекомендуємо побувати в музеї виробів Сваровскі, який був відкритий в 1995 році в місті Інсбрук (Австрія). Музей був відкритий у рік столітнього ювілею компанії і є справжнім скарбом для шанувальників кришталю. Найцікавішими експонатами є найбільший і найменший кристали Сваровскі увійшли до книги рекордів Гіннеса.

23 січня 1956 року. Помер Даніель Сваровскі.