Джозеф Ред'ярд КІПЛІНГ
/Joseph Rudyard KIPLING/
(30.12.1865 - 1936),
англійський письменник, поет, новеліст.

Джозеф Редьярд Кіплінг народився 30 грудня 1865 року в Бомбеї (Індія). В шість років хлопчика відіслали в Англію. У 1882 році шістнадцятирічний Редьярд повернувся в Індію і влаштувався помічником редактора в лахорскій газеті. Не по літах розвинутий юнак дивував місцеве суспільство проникливими судженнями про таємні пружини колоніального правління і знанням Індії, почерпнутих в основному в розмовах з енциклопедично освіченою батьком. Щорічні відпустки в гімалайському місті Симле стали джерелом багатьох робіт письменника. З 1889 року Кіплінг подорожував по всьому світу, писав дорожні замітки. У жовтні він приїхав до Лондона і майже відразу зробився знаменитістю. Почавши з «Балади про Схід і Захід», він йшов до нової манері англійського віршування, створивши «Пісні казарми».

Незабаром через перевтому здоров'я письменника похитнулося, і більшу частину 1891 року провів у подорожах по Америці і британським домініонами. Повернувшись в січні 1892, одружився з сестрою американського видавця У. Балестьера. За чотири роки, прожитих в Америці, Кіплінг написав кращі свої твори. Це оповідання, що увійшли до збірок «Маса вигадок» (1893) і «Праці дня» (1898), а також вірші про кораблі, про море і моряків-першопрохідників, зібрані в книзі «Сім морів», і дві «Книги джунглів» (1894-1895). У 1896 році він написав книгу «Відважні мореплавці». На вершині слави і багатства Кіплінг уникав публічності, відмовився від звання поета-лауреата і почестей. У 1902 році він оселився в глухому селі в графстві Суссекс. У 1901 році випустив роман «Кім», своє прощальне слово до Індії, в 1902 - чудову дитячу книгу «Казки просто так». Він писав до початку 1930-х років, але найвідомішими так і залишилися його твори кінця 19 століття. Помер Редьярд Кіплінг в Лондоні 18 січня 1936 і був похований в Куточку поетів у Вестмінстерському абатстві.

18 січня 1936 року. Помер Джозеф Ред'ярд КІПЛІНГ.

Багата і повна метафор мова творів Кіплінга збагатила скарбницю англійської мови. Його кращими творами вважаються «Книга джунглів», «Кім» і численні вірші. Кіплінг став першим англійським Нобелівським лауреатом з літератури, отримавши Нобелівську премію в 1907 році («За спостережливість, яскраву фантазію, зрілість ідей і видатний талант оповідача») .В цьому ж році він удостоюється нагород від університетів Парижа, Страсбурга, Афін і Торонто; удостоєний також почесних ступенів Оксфордського, Кембриджського, Единбурзького і Даремського університетів.

Чари

Набери в долоні, сину,
Землю рідної країни,
А тоді згадай на мить,
Тих, хто в тій землі лежить.
Без клейнодів, нагород –
Незчислимий твій народ.
Хто поклав своє життя
Без жалю і каяття...
Притули той ґрунт до серця –
Всяка хворість враз минеться.

1936 | 01 | СІЧЕНЬ | 18 січня 1936 року. Помер Джозеф Ред'ярд КІПЛІНГ.