Головна / Історія в датах / ТЕМАТИКА / ЖІНКИ

1976 | 01 | СІЧЕНЬ | 20 січня 1976 року. Народилася Анастасія Волочкова, російська танцівниця, колишня балерина Большого театру
Анастасія Волочкова
(20.01.1976 – ),
російська танцівниця, колишня балерина Большого театру.

Анастасія Юріївна Волочкова народилась 20 січня 1976 в Ленінграді. Ще в дитинстві Анастасія мріяла займатися балетом. Так що з вибором місця навчання визначилася давно - після школи вступила до Академії російського балету Ваганової в Санкт-Петербурзі. Дебют Волочкової на сценах Маріїнського, Великого театрів відбувся ще в студентські роки. По закінченню навчання Анастасія стала виступати в Маріїнському театрі, з трупою якого гастролювала по Європі, Азії, Америці. З 1998 року стала виступати у Великому театрі Росії, де брала участь у сучасних, а також класичних постановках. Після європейських гастролей з Великим театром, стала вести власну гастрольну діяльність.

Після створення сольної програми, Волочкова дала безліч концертів по всій Європі. У 2000 році в біографії Анастасії Волочкової був отриманий престижний приз «Золотий лев» австрійського балетного конкурсу. Після виступу в Лондоні, в 2001 році знову повертається у Великий театр. У 2003 році адміністрація відмовляється підписати черговий контракт на рік, обмежуючись чотирма місяцями. Волочкова у відповідь звертається в судові інстанції і піднімає полеміку про правомочність такого рішення в ЗМІ. У вересні 2003 року балерина була офіційно звільнена з трупи. Формальним приводом стало те, що балерина не відповідає вимогам фізичної форми і їй неможливо підібрати партнера. Євген Іванченко, єдиний партнер балерини, отримавши травму, звільнився з театру. Хоча в підсумку суд прийняв сторону позивачки Волочкової, в результаті тяжби вона покинула групу Великого театру.

З 2005 року вона працює у власних проектах, знімається у фільмах і телевізійних серіалах. У 2009 році вийшла в світ автобіографія Волочкової «Історія російської балерини». 17 червня 2010 Волочкова захистила дисертацію за темою творчих шкіл у регіонах Росії і отримала ступінь МВА у Вищій школі економіки. У 2011 р в Москві відкритий перший творчий центр Анастасії Волочкової.

Звання:

Заслужена артистка Росії (2002)
Народна артистка Карачаєво-Черкеської Республіки (2006)
Народна артистка Республіки Північна Осетія - Аланія (2007)

Нагороди:

Золота медаль Міжнародного конкурсу артистів балету імені Сержа Лифаря в Києві (1996)
Премія «Золотий лев» (2000)
Премія «Потерпілі» (2001)
Приз «Benois de la Danse» (2002)
Орден «Почесний знак Петра Великого (2003)
Премія «Золотий Водолій» (2004)
Премія «Леді Luxery» (2005)

Категорії:

ЖІНКИ, РОСІЯ (Російська імперія), XX століття, СІЧЕНЬ (народились), БАЛЕТ, балетмейстри, балерини, танцюристи, хореографи

Схожі теми:

20 січня 1976, 20 січня, балерина, Волочкова, російська балерина, січень 1976, Анастасія Волочкова

Розкажіть друзям:

comments powered by HyperComments

Пошук по сайту


Реклама