Головна / Історія в датах / ТЕМАТИКА / ЧОЛОВІКИ

1938 | 01 | СІЧЕНЬ | 25 січня 1938 року. Народився Володимир Семенович ВИСОЦЬКИЙ.
Володимир Семенович ВИСОЦЬКИЙ
(1938 - 25.7.1980),
актор, поет, автор-виконавець власних пісень. Дійсно народний артист, хоча звання такого не мав.

Володимир Висоцький народився в Москві 25 січня 1938. Дитинство пройшло в столиці (вулиця Міщанська), потім під час Великої Вітчизняної війни деякий час жив на Уралі. Знову повернувся в Москву, після чого з 1947 по 1949 жив у Німеччині. З 1953 року був учасником драмгуртка. Закінчивши школу, вступив до інженерно-будівельного інститут Москви. Буквально через півроку, емоційно прийняв рішення про те, щоб піти з інституту, прагнучи вступити до театрального. З 1956 по 1960 проходило навчання в школі-студії при МХАТ. У 1959 році вперше бере участь у театральній постановці («Злочин і кара», роль Порфирія Петровича), вперше грає роль в кіно. Наступний етап свого життя Висоцький присвячує грі в театрі (московський драматичний театр імені Пушкіна). У 1961 році була написана перша пісня Висоцького. Трохи пропрацювавши в театрі мініатюр, став грати в театрі драми і комедії. Тричі був одружений: на Ізі Жуковій, Людмилі Абрамовій, Марині Владі.

У 1968 році вперше виходять пісні Володимира Висоцького на платівці «Пісні з кінофільму «Вертикаль». У 1975 році було опубліковано вірш Висоцького у збірнику «День поезії» (перша і остання публікація за життя). Починаючи з 1973 року, він побував в Англії, Італії, США, Канаді, Мексиці та інших країнах, постійно бував у Франції. У Франції вийшли три диска. У складі трупи Театру на Таганці Висоцький виступав (1975-1980) на сценах Болгарії, Угорщини, Югославії, Франції, Польщі. Враження від поїздок відбилися в піснях, як серйозних, так і жартівливих. 22 червня 1980 відбувся один з останніх концертів Висоцького (в Калінінграді), на якому йому стало погано. 16 липня він провів свій останній концерт в підмосковному Калінінграді (нині Корольов). 18 липня 1980 Висоцький останній раз з'явився у своїй найвідомішій ролі в Театрі на Таганці, в ролі Гамлета.

25 липня 1980 о 4.10 ранку Висоцький помер уві сні у своїй московській квартирі, на Малій Грузинській, 28. Назвати точну причину смерті неможливо, оскільки розтин не проводилося. Існує кілька версій: асфіксія, задуха, як наслідок надмірного застосування седативних засобів (морфію і алкоголю) та гострий інфаркт міокарда. Володимир Семенович був похований 28 липня 1980 на Ваганьковському кладовищі.

За своє життя Висоцький написав близько 700 пісень, які були надзвичайно популярні в СРСР. Він знявся в 28 фільмах, дав безліч концертів, справив великий вплив на багатьох музикантів. Балади Висоцького звучать в основному в мінорному стилі (пісні раннього періоду - в тональності до мінор, більш пізнього - в тональності ля мінор). У будівлі музею Висоцького на Нижньому Таганському тупику розташований Клуб Висоцького. Про нього знято п'ять фільмів, написано безліч книг, в його честь названо вулиці і встановлені пам'ятники.

Цікаві факти:

Свій перший вірш «Моя клятва» Висоцький написав, будучи учнем 8 класу, 8 березня 1953 року. Він був присвячений пам'яті Сталіна. У ньому поет висловлював почуття скорботи по недавно померлому вождю .

Після школи Висоцький вступив в інженерно-будівельний інститут. Одна з легенд розповідає, що рішення кинути вуз Висоцький прийняв у новорічну ніч з 1955 на 1956 рік. Кілька годин після бою курантів студент разом з приятелем Ігорем Кохановским провів за кресленнями - без них хлопців не допустили б до сесії. А коли креслення були вже готові, майбутній артист взяв банку туші (за іншою версією залишки від міцної завареної кави) і почав поливати листи. «Все. Буду готуватися, є ще півроку, спробую вступити до театрального. А це - не моє», сказав Висоцький здивованому однокурснику.

Під час відпочинку в Сочі в готельний номер Висоцького заглянули злодії. Разом з речами та одягом вони прихопили і всі документи, і навіть ключ від московської квартири. Виявивши пропажу, Висоцький відправився в найближче відділення міліції, написав заяву, і йому обіцяли допомогти. Але допомога не знадобилася. Коли він повернувся в номер, там вже лежали викрадені речі і записка: «Вибач, Володимир Семенович, ми не знали, чиї це речі. Джинси, на жаль, ми вже продали, але куртку та документи повертаємо в цілості й схоронності».

Останні два рядки, які Висоцький Володимир Семенович написав 20 липня 1980.
«Мені є що заспівати, поставши перед Всевишнім,
Мені є чим виправдатися перед Ним».

Висоцького ховала, здавалося, вся Москва, хоча офіційного повідомлення про смерть не було - в цей час проходила московська Олімпіада. Тільки над віконцем театральної каси було вивішено скромне оголошення: «Помер актор Володимир Висоцький». Жодна людина не здала назад квиток - кожен зберігає його у себе як реліквію...

Категорії:

ЧОЛОВІКИ, РАДЯНСЬКИЙ СОЮЗ (СРСР), XX століття, СІЧЕНЬ (народились), МУЗИКАНТИ, співаки, гурти, композитори, музикознавці, критики, АКТОРИ, актриси театру та кіно

Схожі теми:

1938, актор, співак, Володимир ВИСОЦЬКИЙ, 25 січня, ВИСОЦЬКИЙ, січень 1938, поет

Розкажіть друзям:

comments powered by HyperComments

Пошук по сайту


Реклама