Головна / Історія в датах / СТОЛІТТЯ / XXI століття

2004 | 06 | ЧЕРВЕНЬ | 03 червня 2004 року. Померла Суламіф Михайлівна МЕССЕРЕР.
Суламіф Михайлівна МЕССЕРЕР
(27.8.1908 - 2004),
балерина, педагог, балетмейстер.

Сестра Асафа МЕССЕРЕРА чверть століття танцювала на сцені Великого театру, була нагороджена Сталінською премією, а в 1962 році їй було привласнене звання народної артистки РСФСР. В 1927-30 вона була рекордсменкою СРСР у плаванні на 100 м вільним стилем, але дивують не різнобічність і талант цієї жінки, а її мужність.

Коли була арештована її сестра Рахіль, а ще раніше арештований і розстріляний чоловік сестри Михайло ПЛИСЕЦЬКИЙ, Суламіф взяла до себе їхню дочку Майю, а потім зуміла домогтися звільнення сестри. Мессерер багато в чому зобов'язаний своїм становленням японський балет.

Її робота з ним в 60-і роки була відзначена в Країні Висхідного Сонця орденом Священного Скарбу, а Великобританія, у якій вона жила й давала уроки майстерності з 1980, нагородила Орденом Британської імперії.

Категорії:

XXI століття, ЧЕРВЕНЬ (померли), ВЧИТЕЛІ, педагоги, вихователі, БАЛЕТ, балетмейстри, балерини, танцюристи, хореографи, ЖІНКИ, РОСІЯ (Російська імперія), РАДЯНСЬКИЙ СОЮЗ (СРСР)

Схожі теми:

балерина, 3 червня, 2004, балетмейстер, Лауреат Сталінської премії, МЕССЕРЕР, червень 2004, Суламіф МЕССЕРЕР, Великий театр, педагог

Розкажіть друзям:

comments powered by HyperComments

Пошук по сайту


Реклама