Головна / Історія в датах / СТОЛІТТЯ / до нашої ери

(до н.е.) 0030 | 08 | СЕРПЕНЬ | 30 серпня 30 року до н.е. Померла КЛЕОПАТРА.
КЛЕОПАТРА
(69 до н.е. - 30 до н.е.),
цариця Єгипту.

Історик КАССІЙ підсумував її життя наступними словами: «Вона зачарувала двох найбільших римлян своїх днів, а через третього покінчила із собою». Для зміцнення своєї влади вона використала не тільки розум і розрахунок, але і жіночу чарівність. Ставши коханкою Гая Юлія ЦЕЗАРЯ, вона зуміла повернути собі єгипетський трон після вигнання із країни ПТОЛЕМЕЄМ XIV.

Коли Цезар загинув, Клеопатра стала спільницею і коханкою Марка АНТОНІЯ, що пізніше оженився на ній. Коли ж у Римі до влади прийшов консул ОКТАВІАН, його супротивник Антоній знайшов притулок у Єгипті, але після завоювання Октавіаном Олександрії, столиці Єгипту, Антоній покінчив із собою.

Клеопатра намагалася домовитися з Октавіаном, але на це раз її чари не спрацювали. З горя Клеопатра також покінчила із собою, у буквальному значенні пригрівши на грудях змію. Перед смертю вона відправила лист Октавіану із проханням поховати її разом з Антонієм.

Октавіан негайно відправив своїх посланців, але вони спізнилися і знайшли царицю, що лежала мертвою на ліжку із золота. Її поховали разом із чоловіком, а Єгипет став частиною Римської імперії.

Категорії:

ЄГИПЕТ, ІТАЛІЯ (Ватикан, Візантія, Римська імперія), ЖІНКИ, КОРОЛІ, імператори, президенти, перші особи держави, ПОЛІТИКА, вибори, рішення та дії влади; дипломатія, міжнародні договори, СЕРПЕНЬ (померли), до нашої ери

Схожі теми:

Октавіан, серпень 30 року до н.е., КАССІЙ, 30 серпня, цариця, 30 рік до н.е., Цезар, цариця Єгипту, Клеопатра, Антоній

Розкажіть друзям:

comments powered by HyperComments

Пошук по сайту


Реклама