Головна / Історія в датах / ПОДІЇ / ТРАВЕНЬ (події)

1915 | 05 | ТРАВЕНЬ | 31 травня 1915 року. Проведене випробування першого у світі танка «Всюдихід», побудованого на Російсько-
Проведене випробування першого у світі танка «Всюдихід», побудованого на Російсько-Балтійському заводі в Ризі.
В конструкції машини були передбачені всі елементи сучасного танка: гусеничний рушій, броньовий корпус і озброєння, розташоване в обертовій вежі. Танк розвивав швидкість до 25 верст у годину по досить глибокому піску. Конструктором танка був 23-літній Олександр Олександрович ПОРОХОВЩИКОВ.

Його батько був архітектором, що спроектував будинок відомого московського ресторану «Слов'янський базар». Сам конструктор створив на початку першої світової війни навчальний літак «П-4» з подвійним керуванням і мотором «Гном» потужністю в 50 кінських сил.

У громадянську війну боровся льотчиком у Червоній Армії, потім працював у конструкторському бюро, а в 1941 році був необґрунтовано репресований. Онук конструктора Олександр Шалвович ПОРОХОВЩИКОВ — відомий актор і зовні схожий на діда.

Категорії:

XX століття, РОСІЯ (Російська імперія), АРМІЯ, авіація, флот, озброєння, технологія, командири, командування, ТРАВЕНЬ (події)

Схожі теми:

Пороховщиков, рига, завод, 31 травня, Олександр ПОРОХОВЩИКОВ, травень 1915, 1915, танк

Розкажіть друзям:

comments powered by HyperComments

Пошук по сайту


Реклама