Головна / Історія в датах / СТОЛІТТЯ / XX століття

1949 | 03 | БЕРЕЗЕНЬ | 04 березня 1949 року. Народився Володимир Михайлович ІВАСЮК.
Володимир Михайлович ІВАСЮК
(1949 - квітень/травень 1979),
український поет, композитор.

В 1970 році написав пісню «Червона рута», популярніше якої в ті роки просто не було. Завдяки їй став відомий вокально-інструментальний ансамбль «Смерічка», а потім і Софія РОТАРУ, для якої Володимир написав не одну пісню, а вона взяла назву самої популярної для свого колективу.

Його смерть стала несподіванкою для всіх і дотепер викликає багато питань. Наприкінці квітня він якось виходить по дзвінку з дому й більше не повертається. Тіло Івасюка було виявлено випадково 18 травня в лісі Брюховичі недалеко від Львова, слідство визначило датою смерті 27 квітня, а причиною назвало самогубство. Відразу ж виникли припущення про розправу, зроблену над ним.

Але ким і чому, чи могло таке бути - слідство взагалі не цікавило. Його ховали 22 травня тисячі людей, прийти на них уже було актом мужності, тому що відразу ж почалася кампанія цькування мертвого автора улюблених пісень. Безглузда, а тому ще більш моторошна смерть, від якої страждали рідні, близькі й друзі.

Категорії:

УКРАЇНА (Київська Русь), ЧОЛОВІКИ, МУЗИКАНТИ, співаки, гурти, композитори, музикознавці, критики, БЕРЕЗЕНЬ (народились), XX століття

Схожі теми:

Смерічка, Володимир ІВАСЮК, 1949, український поет, композитор, березень 1949, поет, 4 березня, Червона рута, ІВАСЮК

Розкажіть друзям:

comments powered by HyperComments

Пошук по сайту


Реклама