Головна / Історія в датах / СТОЛІТТЯ / XIX століття

1858 | 06 | ЧЕРВЕНЬ | 10 червня 1858 року. Помер Роберт БРАУН.
Роберт БРАУН
/Robert BROWN/
(21.12.1773 - 1858),
шотландський ботанік, що відкрив безладний рух дрібних часток у рідині або газі під впливом ударів молекул навколишнього середовища, що одержав назву "броунівський рух".

Син священика, він вивчав медицину в університетах Абердина й Единбурга, п'ять років прослужив в англійській армії офіцером медичної служби. В 1798 році президент Королівського наукового товариства сер Джозеф БЕНКС рекомендував його на посаду натураліста на борту корабля "Інвестигейтор", що направлявся з дослідницькими цілями до берегів Австралії.

Під час цієї експедиції Броун зібрав величезну колекцію рослин. Після повернення в Англію в 1805 році Броун кілька років присвятив класифікації зібраних в експедиції рослин, більшість із яких раніше не були відомі науці.

В 1810 році Бенкс взяв ботаніка до себе бібліотекарем. В 1820 році Броун одержав від нього в спадщину бібліотеку й колекції, які в 1827 році передав у Британський музей, де став хоронителем створеного ботанічного відділення.

В 1828 році Броун опублікував "Короткий звіт про спостереження в мікроскоп...", у якому описав відкритий ним рух часток. Йому також належить честь опису ядра рослинної клітини.

Категорії:

ШОТЛАНДІЯ, ЧОЛОВІКИ, ВЧЕНІ, академіки, науковці, дослідники, конструктори, ЧЕРВЕНЬ (померли), XIX століття

Схожі теми:

шотландський ботанік, Браун, шотландський вчений, 10 червня, червень 1858, Роберт БРАУН, ботанік, Джозеф БЕНКС, 1858

Розкажіть друзям:

comments powered by HyperComments

Пошук по сайту


Реклама